Konesalit

Meiltä huippulaadukkaat tuotteet konesalien kaapelointijärjestelmiin.

Myymme ja maahantuomme Reichle & De-Massarin konesalikaapelointijärjestelmän tuotteita. R&M tunnetaan sveitsiläisestä laadusta ja modulaarisesta konesalikaapeloinnista. Saatavilla meiltä aina oikeat liitännät kuitu- tai kupariyhteyksille. Ylimääräisiä ristikytkentäpaneeleita ei tarvita. Valikoimaamme sisältyy Cat6A-, LC OM4/OS2- ja MPO-moduuleita, jotka sopivat suoraan 1U-tyypin korkeaan ristikytkentä-paneelirunkoon.

Toimitamme myös valmiiksi päätettyjä OM4-, OS2-, ja MPO-kuitusegmenttejä halutuissa pituuksissa. Segmentit toimitetaan testattuina ja liitinpäät vetosukalla varustettuina.

Kriittisissä tietoliikenneyhteyksissä voidaan haluttaessa ottaa käyttöön R&M inteliPhy hallinta- ja valvontaohjelmisto. InteliPhy perustuu RFID-tekniikkaan, eikä ole galvaanisesti yhteydessä itse tietoliikenneyhteyteen.

Katso tietoverkkotuotteita jotka soveltuu konesaliympäristöön.